Η Μέλισσα Κίκιζας γεννήθηκε το 1947 από το όραμα του Αλέξανδρου Κίκιζα να δημιουργήσει μια βιομηχανία τροφίμων, η οποία να αναδεικνύει τις πρώτες ύλες του τόπου μας μετατρέποντάς τες σε προϊόντα υψηλής ποιότητας. Σήμερα, 7 δεκαετίες μετά, η εταιρεία διατηρεί ηγετική θέση στην παραγωγή ζυμαρικών και σιμιγδαλιού, με παρουσία σε πάνω από 45 χώρες. Το καθετοποιημένο συγκρότημα μύλου και μακαρονοποιείου που βρίσκεται στη Λάρισα, παράγει ετησίως περισσότερους από 65.000 τόνους ζυμαρικών, καθιστώντας τη βιομηχανία μας μία από τις μεγαλύτερες του είδους στην Ευρώπη. Απασχολεί 285 άτομα προσωπικό και έχει βραβευθεί επανειλημμένα για το πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον.
![](https://www.greatplacetowork.gr/website/wp-content/uploads/2023/07/ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ_ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ_ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ_ΕΤΑΙΡΕΙΑ.jpg)
Melissa
Οι εργαζόμενοι λένε πως είναι ένα ιδανικό εργασιακό περιβάλλον
Βασικά στοιχεία εταιρείας
Σχετικά με τη Melissa Κίκιζας
![](https://www.greatplacetowork.gr/website/wp-content/uploads/2023/07/melissa_logo.jpg)
Μέγεθος Εταιρείας
250+ εργαζόμενοιΤομέας
Manufacturing & Production6η θέση Best Workplaces™ Hellas 2024
250+ εργαζόμενοι
Στιγμιότυπο από την απονομή των βραβείων «Best Workplaces™ 2024» στις επιχειρήσεις με το καλύτερο εργασιακό περιβάλλον στην χώρα μας.
ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑΗ ζωή στη Melissa Κίκιζας
Διακρίσεις
Τo Great Place To Work® με αίσθημα υπερηφάνιας απονέμει στη Melissa Κίκιζας
![](https://www.greatplacetowork.gr/website/wp-content/uploads/2023/12/BWP_HELLAS_2024.jpg)